FacebookTwitterПідписатися на RSS

Історія становлення та розвитку освіти в селі Зазим’є

Історичні документи свідчать, що у Зазим’ї у 1766 році при церкві Воскресіння Христового діяла церковноприходська школа. У 1878 році було збудовано нове приміщення по вулиці Деснянській навпроти сучасної церкви, де розмістилось однокласне сільське училище, згодом перетворене у двокласне. У 1920 році на базі училища почала діяти початкова трудова загальноосвітня школа, якою керував талановитий педагог Суботовський Микола Іванович. Викладання в школі проводилось рідною мовою.

/Files/images/Рисунок1.jpg У 1928-1930рр. на кошти громади по вулиці Київській була збудована нова школа. Керував її будівництвом директор Литвин Євмен Григорович. У 1931 році школа стала семирічкою. Повну середню освіту зазимські випускники отримували в Погребах і Пухівці. Найбільше чисельність учнів наша школа мала в 1937 році – 527 учнів. У 1952 році зазимську школу було перетворено на середню. Перший випуск десятих класів відбувся у 1955 році.

На основі шкільної реформи з кінця 50-х років у Зазимській школі запроваджується виробниче навчання за профілями «Тваринництво» та «Тракторна справа». Для отримання професійного досвіду учні та вчителі достатню кількість часу починають працювати на колгоспних, пізніше радгоспних полях та тваринних фермах. Зазимська школа була добре знана не лише на Броварщині, але й на Київщині. Фундамент середньої освіти ще у 50-60-х роках заклали висококваліфіковані педагоги: Гринько Галина Йосипівна, Тарковський Юрій Владиславович, Риженко Ольга Іванівна, Спичак Павло Семенович, Заслужений працівник освіти України Клишта Петро Іванович та багато іншіх кваліфікованих педагогів.

/Files/images/Рисунок2.png Славетні традиції Зазимської педагогічної школи у 60-70-х рр. перейняло нове покоління фахівців: Касянчук Надя Іллівна, Заслужений учитель України Пасіка Володимир Григорович, Прийма Віра Тимофіївна, Побережський Борис Прокопович, Єрменцева Галина Олександрівна та інші.

У 50-60-х рр. до Зазимської школи в старші класи ходили учні з Погребів, Пухівки, Рожівки та Хотянівки.

/Files/images/школа 031.jpg Питання про будівництво нової шкільної будівлі стояло дуже давно, але лише у 1987 році мрія стала реальністю завдяки допомозі директора радгоспу ім. Кірова, до якого входило с. Зазим'є, Чижика Олександра Михайловича. Відкрив школу та організував роботу у новій будівлі її директор Клишта Петро Іванович.

/Files/images/школа 035.jpg У 1999р., після приєднання до школи дитячого садка, вона отримала новий статус «Загальноосвітня школа – дитячий садок» , а в 2002р. – навчально-виховний комплекс.

У 2018р. було введено в дію нове приміщення дошкільного освітнього закладу «Академія Дитинства», тому після реорганізації школа отримала нову назву: «Зазимський заклад загальної середньої освіти».

У 2019 році відбулася реорганізація закладу, завдяки якої було створено заклад нового типу "Зазимське навчально виховне об'єднання", до складу якого увійшов "Центр дитячо-юнацької творчості, естетичного виховання і спорту". Була завершена зовнішня реконструкція будівлі закладу, після чого заклад отримав сучасний вигляд та відкрив нову сторінку в історії Зазимської освіти. /Files/images/FB_IMG_1567752460764.jpg

Зазимське НВО – справжня лабораторія для педагогів. В закладі свого часу працювали два «Заслужені працівники освіти України» - Клишта Петро Іванович (2003р.) та Пасіка Володимир Григорович (2013р.).
Зазимська сільська рада Броварської РДА, на чолі з її головою Спичак Людмилою Валентинівною, постійно допомагає у покращенні матеріально-технічного забезпечення закладу, його реконструкції та у проведенні поточного ремонту.
Учні Зазимського НВО неодноразово становились та становляться призерами обласних та Всеукраїнських олімпіад з математики, фізики, географії, історії біології та економіки.

Учні закладу постійно активно проводять свій навчальний час та відпочинок. Вже стали традиційними вечора зустрічі з випускниками, туристичні походи, День туризму, Свято на воді та інші. Команди нашої школи були призерами обласних змагань з водного туризму та спортивного орієнтування.

Маючи таку багату та насичену історію, а також завдяки творчому та професійному педагогічному колективу, наше славетне Зазимське навчально-виховне обйєднання має значні перспективи у майбутньому!

Кiлькiсть переглядiв: 1490